Forum Nasze Cytrusy

Laur szlachetny - Laur szlachetny_Piotr_S

Piotr_s - 2013-11-17, 19:39
Temat postu: Laur szlachetny_Piotr_S
Witam, na początku wakacji udało mi się kupić sadzonkę Laura, chwalę się nim dopiero teraz.
Jedyny problem jaki widzę przy tej roślince to że bardzo słabo rośnie. Przez całe lato i jesień przybyło ok. 10 listków. Zrobiłem też sadzonkę ok.3 mies. temu i też stoi jak zaczarowana, nie usycha i nie rośnie. Czy Laur tak ma że tak wolno rośnie?

Matt - 2013-11-17, 20:01

Specjalistą od laurów nie jestem, ale mój laur w tym roku (sadzonka zeszłoroczna) nie przyodział się w żaden nowy liści, pozostałe dwie sadzonki z tego okresu też stoją. Prawdopodobnie ruszą wiosną, ale dlaczego tak jest, nie wiem. Być może lato im nie sprzyjało.
Mika - 2013-11-17, 21:05

Ja też się zastanawiałam o co w tym roku chodziło z tymi roślinami. Może faktycznie pogoda im nie sprzyjała. Mój stary laur ani drgnął. Córce na urodziny kupiłam doniczkę pełną laurów. Stwierdziłam że trzeba coś z tego uszczknąć bo po co jej taka kępa. Wyciągnęłam parę roślinek. Moje stoją jak zaczarowane a u niej poszły jak burza.
Magda_ - 2013-11-17, 21:24

Mnie się wydaje, że to zależy od odmiany, a jest ich bardzo dużo. Mam dwa laury i pomimo identycznych warunków bytowania, oba różnią się tak wyglądem, jak i siła wzrostu. Nawet listki nie są takie same.
Piotr_s - 2013-11-18, 16:13

To trzeba teraz czekać wiosny i oby zechciały trochę podrosnąć :)
dukra13 - 2013-11-18, 19:03

Mam laura tak chyba około 5-6 lat i jak pamiętam to na początku bardzo wolno przyrastał . Pierwsze 3 lata, był w tej samej doniczce i przesadzałam go tylko , aby zmienić podłoże.
W tym roku po raz pierwszy widocznie przyrósł tak,że musiałam go przyciąć.
Myślę, że ta roślina tak ma i należy uzbroić się w cierpliwość, jeszcze do tego ten nasz krótki okres wegetacji.