Forum Nasze Cytrusy

Porady oraz inne problemy. - Brak kwitnienia klementynki

Staszek - 2018-03-31, 16:16
Temat postu: Brak kwitnienia klementynki
Rok temu kupiłem młod± klementynke która wtedy kwitła i miała zwi±zki owoców i owoce urosły zjadłem je w styczniu miała ich 3 klementynka bardzo ładnie przezimowała nie zgubiła ani jednego li¶cia jest ładna foremna szybko ro¶nie bo od czerwca 2017 do teraz urosła drugie tyle a nie chce wypu¶cić ani jednego p±ka kwiatowego a rosn±ca koło niej mandarynka kwitła w styczniu i lutym i teraz zaczyna znowu wypuszczać p±ki kwiatowe a stoji na tym samym oknie co klementynka czyli na południowym 2 tygodnie temu zmieniłem nawóz do cytrusów na nawóz do ro¶lin kwitn±cych ale jak narazie nie pomaga a braku słońca raczej nie ma bo przez cały mażec było tylko 2 dni pochmurne a reszta marca była słoneczna w lutym podobnie
Lumia - 2018-04-01, 13:44

W zimie nie powiniene¶ nawozić cytrusów. Co do mandarynki to się nie martw, dobrze że rozbudowuje masę zielon±. Zakwitnie na pewno. Zawsze miałem odwrotny problem, zbyt dużo p±czków kwiatowych, a zbyt mało nowych li¶ci. Musiałem obrywać p±czki kwiatowe.
Staszek - 2018-04-01, 14:11

Całkiem w ¶rodku zimiy nie nawoże tylko od końcówki lutego jak się dzień wydłuża i nawoże do końca paĽdziernika a z nadmiernym kwitnieniem to łatwiej sobie poradzić ale obrywanie nie jest do końca dobre bo pobudzi do następnego kwitnienia bo rok temu jak kwitła mandarynka to Pusia obgryzła :oops: jedn± gał±zke z p±ków kwiatowych i kwiatków i za 3 tygodnie znowu zakwitła
Okaryn - 2018-04-13, 14:07

Zimowanie

Staszek - 2018-04-23, 07:22

Nie ma gdzie zimować jedynie mogę schować do domu w październiku jak w nocy będzie 0 stopni i się nabieże klementynka że była zimowana i że jest wiosna i czeba kwitnąć