Forum Nasze Cytrusy

Porady oraz inne problemy. - Stanowisko dla cytrusów puźną wiosną i latem

Staszek - 2018-04-01, 20:28
Temat postu: Stanowisko dla cytrusów puźną wiosną i latem
Gdzie najlepiej trzymać cytrusy mam do wyboru tunel foliowy taras i zachodni balkon i południowy parapet w domu przy szerokim trujkątnym oknie gdzie jest dużo światła tylko dach jest troszke wysunięty i od czerwca do lipca słońce świeci tam tylko 3-4 godziny a od sierpnia do maja 6-9 godzin i wilgotność powietrza około 60% a w tunelu foliowym rosną ładnie tylko jest upał a podobno upał chamuje kwitnienie i tylko rosną w liście i nie powtużą kwitnienia w czerwcu i sierpniu tylko na wiosne i tyle A znowu na tarasie i na balkonie nie za bardzo bo są przeciągi i u mnie pogoda jest podobna do pogody w Zakopanym i noce są ciepłe tylko w lipcu jak jest w nocy +27 czasami ale np. w czerwcu i sierpniu noce są zimne w dzień jest ponad 30 stopni a w nocy czasami tylko 7 albo 5 i jeszcze wiatr często to ich może wywalać to gdzie ich trzymać w domu czy ma polu czy w tunelu foliowym zależy mi na bardzo częstym kwitnieniu i owocowaniu
Okaryn - 2018-04-13, 13:57

:wink: Podstawa to zimowanie cytrusów i można się spodziewać owoców.
Staszek - 2018-04-23, 07:26

Nie ma gdzie zimować
Eugeniusz - 2019-03-30, 15:21

Jeżeli mamy kilka opcji do wyboru a w skład tych opcji wchodzi folia to jest to dobre rozwiązanie. Jeżeli boisz się, że słońce będzie zbyt mocno operowało latem, to spryskaj folię od wewnątrz wapnem. Da to cytrusom troszeczkę cieniu i to wystarczy. Różnicy temperatur (dobowych) w takim przypadku nie musisz się bać. Cytrusy doskonale to zniosą. Kiedy przyjdzie jednak zima, trzeba zabezpieczyć cytrusy przed mrozem. :-D