FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Bananowce amorphophallus-a
Autor Wiadomość
amorphophallus 

Wysłany: 2014-05-20, 22:27   

Jasne oczywiście pisz śmiało tu na forum lub na e-mail, zaraz podeśle Ci na PW :wink:

amorphophallus 

Wysłany: 2014-06-03, 13:39   

Moi nowi 'mali' podopieczni :P

amorphophallus 

Wysłany: 2014-06-07, 14:48   

I z 'Siam Ruby' sezon znów zaczynamy od zera, oczywiście czekam na pierwsze przebarwione liście.

'Red Tiger' zimę zniósł cierpliwie ale na wiosnę nie ruszył i główna roślina zmarła (widoczna po prawej od odrostu) kiedy wsadzałem do gruntu były jeszcze dwa odrosty ale na razie nie wychyliły się spod ziemi.

Po zeszłorocznym kwitnieniu kłaczę M. uranoscopus ciężko zniosło zimę ale już ruszyły 3 odrosty, dwa poszły do gruntu jeden do doniczki a to jedno z nich:

No i tak się u mnie zaczyna powrót do uprawy Muselli.

A teraz mały przegląd po aktualnym stanie basjoo w ogrodzie:

Co ciekawe ten odrost Musa basjoo zagubił się w podłożu podczas wykopków i całą zimę spędził w gruncie i odkryłem go na wiosnę:

'Maurelli' jak przypadło na przodowników wzrostu wśród bananowców jak zawsze w formie ;)

Moje 3 Ensete glaucum bardzo marnie rokowały na wiosnę ale zarówno duży jak i małe odbiły lecz jeden (brak go tu na zdjęciach) puścił już dwa liście ale niema jeszcze w pełni wykształconych korzeni a te dwa tu widoczne już ukorzenione ;)

amorphophallus 

Wysłany: 2014-07-27, 22:04   

Szybka aktualizacja co tam u mnie słychać z wykorzystaniem zdjęć sprzed tygodnia, na większości służę jako statysta dla porównania wielkości :P bananowce swój prawdziwy wzrost zaczęły dopiero od 2 tygodni i te którym udało się przez ostatnie wichury utrzymać większość liści wypuszczają nowe już co 4 dni co mnie bardzo cieszy i daje nadzieje że jeszcze przysporzą mi utrapienia z logistyką zimowania hehe

Na zdjęciu widać jako ostatniego Ensete ventricosum (zielonolistny) z 3 lub 4 tygodnie temu zakupiłem dwie takie sztuki i troszkę przechodziły okres zaaklimatyzowania się ale już ruszają ze wzrostem ;)

amorphophallus 

Wysłany: 2017-06-21, 16:34   

Witam wszystkich.
Minęło już sporo czasu od kiedy aktualizowałem informacje o swoich bananowcach (chyba ze 3 lata). Parę starych Musa basjoo padło po przekwitnięciu (oczywiście odrosty wydały), trochę bananowców nie przezimowało, z kilka rozdałem po bliskiej rodzinie. Miejsce przy garażu ciągle najlepsze na Maurelli bo co na wiosnę wybiorę najładniejszy egzemplarz w to miejsce, we wrześniu osiąga 6-6,5m. Może to nie tyle co miejsce a dbałość o tą wybraną sztukę ale pozostałe okazy nigdy go nie doganiają. Widoczny na pierwszym zdjęciu Maurelli przy garażu ma aktualnie 3,5m.

amorphophallus 

Wysłany: 2017-07-03, 17:10   

A oto kolejny raz w tym roku zawitali do mnie mali podopieczni ;)

Odpowiedz do tematu