FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielogatunkowce ORINOCO
Autor Wiadomość
ORINOCO 

Wysłany: 2014-05-01, 14:32   Wielogatunkowce ORINOCO

Szczepiony w zeszłym roku dwugatunkowiec: Pomarańcza Sinensis Variegata i Cytryna Feminello na cytrynie.
W tamtym roku marnie rósł, ale w tym zaczyna się opuszczać, więc jest szansa na jakiś konkretny przyrost :)

Cytrynę dodatkowo wymęczyły trochę przędziorki, ale sytuacja została opanowana :)

Lumia 

Wysłany: 2014-05-01, 16:18   

Też prowadzę walkę z przędziorkami, dwugatunkowiec świetnie sobie radzi.

Magda_ 

Wysłany: 2014-05-03, 21:14   

Piękna ta Variegata. Nie boisz się nierównych sił we wzroście?

Eugeniusz 

Wysłany: 2014-05-04, 07:25   

Ta Variegata będzie próbowała zagłuszać wzrost cytrynie. Musisz pilnować aby ciągle był podobny ich bilans wzrostu.
U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

ORINOCO 

Wysłany: 2014-05-04, 09:35   

W tamtym roku to cytryna chciała zagłuszyć pomarańczę. Musiałem ją przyciąć. W tym roku opuszczają się równo i gęsto, więc zobaczymy jak to będzie wyglądało :)

Eugeniusz 

Wysłany: 2014-05-07, 08:27   

Oczywiście, że z takimi małymi cytrusami wielogatunkowymi nie ma problemu zaraz po zaszczepieniu. Dopiero jak wzmocni się ich system korzeniowy zaczynają pokazywać na co je stać w zagłuszaniu swych gałązkowych sąsiadów. Mnie udało się doprowadzić do owocowania 9 odmian na jednym krzewie Trifoliaty. Poniżej fotka tego cytrusa. Trzeba naprawdę potem kombinować, żeby każdej odmianie zapewnić miejsce do dobrego funkcjonowania.

Wielogatunkowiec 9 odmian. Wys.ok.90 cm.jpg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 203,75 KB

U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

ORINOCO 

Wysłany: 2014-05-07, 09:45   

Wygląda wspaniale <bravo>
Parę odmian idzie odgadnąć, ale ze wszystkimi to ciężko :o

doromichu 

Wysłany: 2014-08-14, 13:04   

Eugeniusz roslina piekna i az trudno uwiezyc,ze 9 gatunkow moze rosnac na jednym drzewku,brawa wielkie <bravo> <super>
Orinoko sliczne drzewko,ja sobie kupilam drzewko,na ktorym sa zaszczepione dwa gatunki i juz nie moge sie doczekac kiedy je dostane :smile:

fotograf 

Wysłany: 2014-08-16, 14:22   

Eugeniusz, a dwugatunkowiec pomarańcza Tarocco i pomelo miałby szansę na współistnienie ?

Lumia 

Wysłany: 2014-08-16, 20:00   

Wiem że pytasz się Eugeniusza, który jest autorytetem na wszystkich forach odnośnie cytrusów. Ja Ci podpowiem (Eugeniusz na pewno mnie poprze).
Wszystkie cytrusy są kompatybilne, czyli każde szczepienie cytrusa na cytrusie wychodzi.
Ja kilka dni temu zaszczepiłem na cytrynie Lunario metodą przystawki ukośnej na jednym pieńku Eremocitrus Glauca, Fingerlimę i coś mnie natchnęło :( Skierniewicką.
Początkowo chciałem mieć górę rośliny australijską, a na dole Lunario.
Jeżeli szczepienia się udadzą, to będę miał dwa na dwa.

ORINOCO 

Wysłany: 2017-11-11, 20:13   

Poprzedni wielogatunkowiec nie dał rady, ale pobawiłem się ze dwa lata temu i poszczepiłem na cytrynie to i owo :-D
W tym roku pojawiły się pierwsze owoce :)

Odpowiedz do tematu