FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytrynka nowaczek1986
Autor Wiadomość
Marcin_ 

Wysłany: 2019-01-01, 23:04   

Ładny owoc. Jeżeli chodzi o liście, to mogą spadać z powodu zasolenia ziemi. Zasychanie brzegów wygląda właśnie na objaw zasolenia.

Jaką wodą podlewasz? Nawoziłeś ostatnio cytrynę?

nowaczek1986 

Wysłany: 2019-01-02, 16:03   

podlewam wodą odstaną, ewentualnie rzadziej wodą z akwarium. Innym kwiatkom w domu to bardzo odpowiada.
Na wiosnę kupuje w OBI to takie zółte co się ułamuje końcówkę i wbija w ziemie.
Kilka razy też użyłem w lato nawozu co się rozcieńcza z wodą

Ziemia nie odstaje od brzegu doniczki. Wygląda na zdrową, wilgotną

Już mi się przypomniało. Na dnie doniczki jest kermazyt, a ziemia wymieszana z perlitem

Marcin_ 

Wysłany: 2019-01-02, 22:00   

Odstana woda jest lepsza niż woda prosto z kranu, ale odstanie nie usuwa soli mineralnych, których w kranówce często jest za dużo. Po dłuższym czasie podlewania taką wodą składniki mineralne odkładają się w ziemi, a cytrusy są wrażliwe na zasolenie. Często reagują właśnie zasychaniem końcówek i brzegów liści.

Co ja bym zrobił. Kupiłbym wodę destylowaną i przepłukał porządnie ziemię, tak żeby woda przeleciała dziurkami w doniczce. W ten sposób część soli wypłucze się z podłoża. Możesz też podlewać tą wodą, przynajmniej przez jakiś czas. Między jednym, a drugim podlaniem warto pozwolić wierzchniej warstwie ziemi przeschnąć. Zmniejsza to ryzyko przelania i tym samym opadania liści.

Dobrze, że nie nawoziłeś teraz cytryny. Do wiosny nie będzie jej potrzeba nawozu. A tak w ogóle to dobrze jej się u Ciebie rośnie, duży owoc urósł. Widzę też już nowe owoce zawiązane. :)
Pytałeś o zimowanie - skierniewicka jest jednym z tych cytrusów, które dobrze sobie radzą w mieszkaniu przez cały rok. Zimowanie w chłodzie jest dla niej dobre, ale nie jest absolutnie konieczne.

nowaczek1986 

Wysłany: 2019-01-05, 20:33   

A macie jakieś doświadczenie z podlewaniem wodą z akwarium podczas podmianki?

nowaczek1986 

Wysłany: 2019-02-01, 10:10   

Jak Wy robicie? Zrywacie owoc czy czekacie az sam opadnie? Myślałem żeby na święta zerwać. Właściwie już nie rośnie a cały żółty jest od listopada.
Już poczuła wiosnę bo puszcza nowe listki i nowe pączki...

nowaczek1986 

Wysłany: 2019-02-28, 08:28   

Jednak poczekałem i pozwoliłem żeby sam spadł owoc. Wynik? rewelacja. Przeszło 500g ! Inaczej herbatka smakuje :P

Eugeniusz 

Wysłany: 2019-03-19, 18:09   

Moje gratulacje. Piękny owoc. Masz rację. Smak takiej herbatki jest wyjątkowy bo z sokiem wyciśniętym z własnej cytryny :)
U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

Odpowiedz do tematu