FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepienie pestkowca na Skierniewicką
Autor Wiadomość
nowaczek1986 

Wysłany: 2019-03-27, 10:58   Szczepienie pestkowca na Skierniewicką

Witam. Nie będę się rozpisywał. Robiłem to pierwszy raz. Chętnie wysłucham wskazówek.
Roczny pestkowiec, po zimie widać że ruszył o o góry zaczął się pojawiać nowy wzrost. Odszczepka także tegoroczna ze skierniewickiej, która zresztą jest opisana w odpowiednim dziale. Dała mi piękny 510g owoc ! ! ! Odszczepiona gałązka ma raptem kilka tygodni.
I łodyga pestkowca i odszczepka widoczne soki w środku...

krótka fotorelacja :

Takie małe porównanie listków :)

Pozdrawiam. Będę się odzywał w razie problemów bądź za jakieś kilka miesięcy jak zauważę że się coś dzieje....

edit:
doczytałem i odciąłem też widoczne kolce :)

ORINOCO 

Wysłany: 2019-03-27, 17:55   

Ja zamiast tego sznurka i foli to używam taśmy izolacyjnej. Ważne żeby było mocno dociśnięte do siebie :)

nowaczek1986 

Wysłany: 2019-03-27, 18:25   

Ja najpierw delikatnie nitką, potem mocno folią i na to mocno nitką... Jak często szczepienia się nie przyjmują?

Marcin_ 

Wysłany: 2019-03-27, 21:13   

Można na różne sposoby docisnąć zraz do podkładki. Ja przy szczepieniu metodą V przeważnie używam opasek zaciskowych.

nowaczek1986, pytałeś jak często szczepienia się nie przyjmują. U mnie jeżeli są dobre warunki, zdrowa podkładka i zraz, jakieś 5-10% może się nie przyjąć.

Eugeniusz 

Wysłany: 2019-03-27, 21:51   

Świetny pomysł. <brawo> Tylko trzeba to robić delikatnie i z wyczuciem, żeby go nie udusić... :wink:
U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

nowaczek1986 

Wysłany: 2019-03-28, 12:52   

Znając moje szczęście to będę w tych 5 % :)

Muszę zainwestować w cmentarz - ludzie przestaną umierać :) ;) :):)

Eugeniusz 

Wysłany: 2019-04-08, 21:27   

To nie zależy od szczęścia tylko od dokładności wykonania szczepienia :wink: Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to chciał bym zwrócić Ci uwagę na głębokość nacięcia podkładki. Ty zrobiłeś je nie zbyt głębokie więc proporcjonalnie do nacięcia ja bym zostawił jeden, najwyżej dwa pąki przy zrazie. Tak długi zraz potrzebuje więcej energii aby się przyjął. Czym mniej energii zostanie wydatkowane na utrzymanie przy życiu zrazu, tym lepiej. W początkowej fazie szczepienia ma to pierwszorzędne znaczenie. Trzeba więc zawsze szukać rozwiązania oszczędzającego użycie energii dla szczepionego zrazu. :-D
U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

nowaczek1986 

Wysłany: 2019-04-12, 08:32   

Dokładnie tak Panie Eugeniuszu. Może następnym razem się uda.

Dziś jest 16 dzień od szczepienia.... miejsca po starych liściach i kolcach uschły i chyba nie idą dalej ale nie wygląda to dobrze prawda?

Eugeniusz 

Wysłany: 2019-04-12, 12:04   

nowaczek1986, Na naszym forum wszyscy zwracamy się do siebie po imieniu :wink: Mam na imię Eugeniusz i niech tak pozostanie :-D Spróbuj obciąć zraz z pół cm. nad tym najniższym pąkiem. Trzeba szukać energii dla szczepu. Nie szkodzi, jak nie wyjdzie. Niebawem pojawi się film (może kilka) na temat szczepień. Opowiem tam dokładnie o wszystkim :-D

Odpowiedz do tematu