FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Tutaj się Witamy - wątek zbiorczy - nowy
Autor Wiadomość
Magda_ 

Wysłany: 2015-04-16, 18:26   

Witaj Boom na naszym forum :witam:
Tu jest wątek powitalny. Załóż proszę swój temat w dziale cytryn i pokaż nam fotki tego cudeńka, to może coś sensownego doradzimy :wink:

Patriota07 

Wysłany: 2015-05-26, 19:37   

Witam wszystkich serdecznie na forum, jestem tutaj nowy i od długiego czasu już przeglądam tą stronę. Godna uwagi :-D

Nannerl 

Wysłany: 2015-05-26, 19:44   

Witamy! ;>
Teraz pozostaje Ci się tylko wkręcić w temat. ;)

interona 

Wysłany: 2015-07-16, 22:18   

Witam wszystkich Forumowiczów. Nie sądziłam, że cytrusy mogą stać się pasją, aż do momentu, kiedy moja pamiątka z wakacji we Włoszech okazała się być ... drzewkiem cytrynowym. Bardzo liczę na Waszą pomoc i wskazówki, jak ją pielęgnować. Pozdrawiam!

Magda_ 

Wysłany: 2015-07-21, 21:28   

Witajcie serdecznie Interona i Patriota07 :witam:

diodas1 

Wysłany: 2015-08-09, 00:51   

Skoro tutaj się witamy to i ja przywitam się z Koleżankami i Kolegami zajmującymi się swoimi cytrusami.
Moja przygoda z tymi roślinami zaczęła się całkiem niedawno bo w maju tego roku... od zakupu w centrum handlowym dorodnego, owocującego obficie Kumquata, prawdopodobnie Margarita. Owoce dość sprawnie zostały zjedzone :razz: Posmakowały, więc dość szybko zacząłem obrastać także innymi gatunkami. Dzisiaj na moim balkonie stoją w donicach: Poncyria, Finger Limette, Ręka Buddy, Kumquat, dwie Cytryny Skierniewickie i dwie mandarynki nieznanej odmiany. Gorące lato wyjątkowo mojej kolekcji służy. Wszystko rośnie jak trzeba. Na niektórych drzewkach puchną powoli zawiązane owoce, z którymi je kupiłem. Spora ilość kwiatów a teraz także zawiązków owoców jest na moim "pierworodnym" czyli Kumquacie. Jemu najwięcej czasu i uwagi poświęciłem więc odwdzięcza się jak umie. Dlatego mam zamiar temu właśnie drzewku zadedykować pierwszy wątek tematyczny. Nie mam jeszcze zbyt wielkiej wiedzy w dziedzinie botaniki więc pożytek będzie pewnie z mojej pisaniny taki sobie. Normalnym moim środowiskiem istnienia jest świat techniki, obrabiarek cnc i innych kosmicznych wynalazków. Możliwe jednak że ktoś skorzysta z moich udziwnień w hodowli. Dużo eksperymentuję i jak dotąd nie zaszkodziłem swoim podopiecznym. Albo mam szczęście, albo rośliny trafiły mi się wyjątkowo wyrozumiałe, albo te moje udziwnienia są faktycznie warte wypróbowania. Piszę "moje" chociaż tak naprawdę nie odkryłem prochu ani koła. Inni przede mną szli już tymi samymi ścieżkami. Czas pokaże czy jestem skazany na sukces, czy będziecie świadkami pięknej katastrofy. Postaram się pisać rzetelnie co i jak robiłem żeby potem było łatwiej wydedukować w jaki sposób doprowadziłem do rozkwitu (lub uśmierciłem :cry: ) rośliny.

Nienajmłodsza 

Wysłany: 2015-08-09, 07:01   

To czekamy na Twoje tematy i zdjęcia roślin.

Magda_ 

Wysłany: 2015-08-12, 20:04   

Witaj diodas1 wśród cytrusomaniaków :wink: Z wielką przyjemnością poczytam o Twoich eksperymentach :)

wasil.studio 

Wysłany: 2015-11-14, 23:12   

Witam ! Konto założyłem ładnych kilka lat temu. Nie udzielałem się, raczej wchłaniałem wiedzę z forum. Dziś potrzebuję Waszej pomocy ale to w oddzielnym temacie ;)

Magda_ 

Wysłany: 2015-11-17, 17:33   

Witaj, mam nadzieję, że byliśmy choć troszkę pomocni przez te lata :)

dasha 

Wysłany: 2016-01-09, 21:03   

Witam 😀 Mam na imię Agnieszka i trafiłam na forum szukając rzetelnych informacji na temat mojego cytruska. W czerwcu zeszłego roku dostałam od męża piękną, już mocno wyrośniętą pomarańczę. Niestety nie mam zielonego pojęcia jaka to odmiana. Mąż przywiózł ją z południa Włoch. Szybko się okazało, że razem z drzewkiem przyjechali też nieproszeni goście. Małe białe motylki ( przędziorki ?? ?). Na spodniej stronie liści było tysiące monco przyklejonych punkcików. Poświęciłam wtedy cały dzień, żeby je zmyć. Potraktowaliśmy też drzewko chemią i problem na razie nie wrócił. Całe lato pomarańcza spędziła na tarasie. Po usunięciu zniszczonych przez szkodniki liści, pięknie odrosła. W listopadzie, jak tylko temperatury spadły przeniosłam ją do domu. Już w pierwszym tygodniu w domu zakwitła. Miała około dwadzieścia kwituszków. Niestety połowa już spadła. Podlewam rzadko i minimalnie nawożę. Czekam z niecierpliością, może choć jeden owoc się zawiąże i dojrzeje. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję że dzielicie się tu swoją wiedzą.

Eugeniusz 

Wysłany: 2016-01-10, 09:15   

Witaj Agnieszko na naszym forum. Bardzo często tak zaczyna się przygoda z cytrusami. Najpierw cieszymy się widokiem pięknego, zakupionego drzewka cytrusowego a potem staramy się zaradzić kiedy niedomaga... Załóż proszę swój temat w miejscu przeznaczonym do opisu pomarańczy. Jeżeli możesz to wstaw fotkę swojego cytrusa i opisz dokładnie z czym masz największe problemy przy opiece. Postaramy się pomóc.... :wink:
U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

Gabsku 

Wysłany: 2016-01-23, 19:43   

Witam :wink: .Na imię mi Gabriel i posiadam cytrynę skierniewicką,eurekę i c.Meyera.Mam też bananowca około 2 m i mandarynkę - niestety ona zdycha :( . Bananowiec został znaleziony na serwisie aukcyjnym olx za darmo. <jupi> Dodam że forum już długo śledzę a przygodę z cytrusami zacząłem w sierpniu 2015.

Magda_ 

Wysłany: 2016-01-24, 22:55   

Witaj Gabsku wśród forumowiczów :witam:
Może byś się pochwalił swoimi cytrusami. Każdy chętnie oglądnie Twoje okazy i może przy okazji coś doradzimy w sprawie mandarynki... wiosna już tuż tuż :)

suzuno 

Wysłany: 2016-02-27, 09:57   

Witam wszystkich po długiej przerwie :) Po tym jak popadała mi większość cytrusów straciłam serce i zapał do forum. Skierowałam się bardziej w stronę roślin doniczkowych, których nie trzeba zimować. Ostatnio poczułam chęć do ponownego spróbowania hodowania cytrusów :) Obecnie mam jednego malutkiego cytrusa od Lumii, którego dostałam 2-3 lata temu i jakąś pomarańczę śmieszną kupioną w Leroyu :)

Odpowiedz do tematu