FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Tutaj się Witamy - wątek zbiorczy - nowy
Autor Wiadomość
Mateusz12345 

Wysłany: 2016-04-20, 13:18   

witaj suzuno ;D jeśli chcesz to zrazy skierniewickiej do ukorzenienia moge wysłać , czekam na priv :wink: :wink:

sivuha 

Wysłany: 2016-05-29, 20:46   

Witajcie ponownie:) Postanowiłam odświeżyć swoje konto. Poczytać, popisać, zamieścić kilka zdjęć i czegoś się nauczyć:) Wielki ukłon w stronę admina za pomoc w uruchomieniu konta <bravo>

Od czasu ostatniej wizyty wiele się u mnie zmieniło. Niestety moja kolekcja roślin owadożernych mocno zubożała, ale mam nadzieję ją odnowić. Prócz kilku owadożerów, które zostały, mam małą kolekcję roślin egzotycznych... i mix ziół:)

Pozdrawiam wszystkich miłośników wszystkiego, co zielone:)

tomant 

Wysłany: 2016-06-07, 06:28   

Witam wszystkich!
Od jesieni zeszłego roku jestem posiadaczem kilkunastu cytrusów posadzonych z pestek. Ponieważ, jak się okazało ku mojemu zdziwieniu, zakiełkowały i urosły postanowiłem trochę poszerzyć wiedzę w temacie. Dlatego znalazłem się w tym miejscu. Mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona.

Magda_ 

Wysłany: 2016-06-08, 20:38   

Witaj tomant, jasne, że Cię przyjmujemy i to z otwartymi ramionami :) Czuj się, jak u siebie.

kingal7 

Wysłany: 2016-06-29, 13:18   

Mam mały problem z dodawaniem zdjęć ?

kingal7 

Wysłany: 2016-06-29, 13:19   

Witam.
Kiedyś już tu zaglądałam..
Od wielu lat moje hobby to cytrusy i inne egzotyczne rośliny.. niestety mam na to mało czasu.. ale cały taras jest zapełniony- granatami, figami, cytrusami itd..
Od ponad roku pięknie rośnie mi w gruncie pomarańcza trójlistkowe ( więc pierwszą zimę mamy za sobą)
W tym roku posadziłam do gruntu figi oraz 2 magnolie grandiglory- czy ktoś z was ma może magnolie grandiflorę GALISSONNIERE w gruncie ?? ? Jk tak proszę o rady - jak ją przezimować.
Postaram się sukcesywnie dodawać zdjęcia moich roślinek :)
Pozdrawiam Kinga :cool:

MariooT 

Wysłany: 2016-08-27, 15:42   

Witam wszystkich cytrusomaniaków oraz entuzjastów przyrody ożywionej w szczególności z Podkarpacia.

z cytrusów obecnie posiadam kilkuletnią cytrynę skierniewicką oraz pestkowca na którym próbuję coś zaszczepić i jak na razie bez sukcesów.

Magda_ 

Wysłany: 2016-08-28, 20:03   

Witaj MariooT :witam:
Jak się dobrze zabierzesz do szczepienia, to sukces murowany :) Pierwsza rzecz, to odpowiedni termin, a druga to mocne ściśnięcie miejsca szczepienia. Cięte powierzchnie muszą ściśle do siebie przylegać i być dość mocno dociśnięte, ot i cała filozofia :wink:

MariooT 

Wysłany: 2016-08-28, 21:10   

Tak robiłem jak piszesz, tylko sądzę, że problem tkwił w nieodpowiednich zrazach, tzn brak dostępu do dobrego materiału. Próbowałem szczepić tą kalamondynę, która już na wiosnę była w złym stanie.

Magda_ 

Wysłany: 2016-08-29, 09:04   

Bardzo możliwe, że gałązki były już na tyle przesuszone, iż krążenie soków było mocno zaburzone :(

MariooT 

Wysłany: 2016-08-29, 20:57   

Kolejne próby na wiosnę, udane mam nadzieję. Co prawda liczę na to, że ktoś z forum będzie robił cięcie :) i się podzieli zrazami np. pomelo :)

franek 

Wysłany: 2017-02-03, 15:49   Witam wszystkich

Witam wszystkich! Ciesze sie niezmiernie ze administracja w koncu po kilku miesiacach aktywowala mi konto :D Widac ze gorączka swiateczna która zaczęła się w listopadzie już się ma ku końcowi <bravo>
W sumie, sprawa dla której się rejestrowałem już się zdezaktualizowała, ale trudno konto będzie na przyszłość. Zaraz gdzieś wbiję do jakiegos wątku bardziej adekwatnego i napiszę parę słów więcej. Pozdrawiam wszystkich.

kamcio1993 

Wysłany: 2017-04-18, 10:56   

Witam wszystkich

Mariusz_ 

Wysłany: 2017-04-20, 11:58   

Witamy serdecznie i zapraszamy.
franek, przepraszamy za długi czas oczekiwania. Spróbujemy wynagrodzić ten czas a na pewno nie był stracony.

Tomek77 

Wysłany: 2018-02-06, 20:02   

Witam wszystkich serdecznie !! !

Odpowiedz do tematu