FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Cycas revoluta lynn.
Autor Wiadomość
dorota 

Wysłany: 2010-08-02, 19:32   

Ja myślę że one zbierają siły :D u mojego cycasa jak listki były malutkie to też wolno rosły, a tu nagle maja jakieś 8 cm :shock: myślę że u Ciebie też się niedługo odmieni, tym bardziej że korzysta ze słonecznych kąpieli.

Sansei 

Wysłany: 2010-08-02, 21:49   

Kurcze faktycznie wolno Ci rosną jakoś, zobacz do mojego temaciku (http://naszecytrusy.pl/forum/viewtopic.php?t=364&start=90) i do fotek z soboty możesz dodać już.... hmm zmierzyłem, że obecnie ten większy ma ponad 6 cm, czyli ponad 1 cm na dzień to jest nieźle wg mnie. Codziennie widzę jak podskoczył. o tej porze może już fotek nie zrobię, postaram się jutro, ale z tego co pamiętam to mi zawsze tak szybko cykasy rosły ;)
Pozdrawiam

lynn 

Wysłany: 2010-08-03, 08:53   

Nawet jeden nowy listek mnie zadowoli, Sebastianie. Wszakże mój Cycas posiada ich już aż siedem, więc łysy nie jest. :-D A może Ty także założysz wątek swojemu sagowcowi? Może wtedy przemyśli swoje zachowanie i wysili się na kilka nowych listków. :wink:
Mam nadzieję, Dorotko, bo patrzę na niego co dzień i wielkich zmian nie widzę.. No, może trochę bardziej włochaty mu się ten środek zrobił. :wink:
Sansei, zajrzałam do Twojego wątku, faktycznie, niezłe tempo. Gratuluję. Może Ty masz jakiś Cycasowy mikroklimat? :wink:

Tak patrzę na tego mojego malucha dziś, rośnie pomału, prawie żadnych zmian od wczoraj... A może on myśli sobie, że jest bonsai? <rotflx>

dorota 

Wysłany: 2010-08-03, 10:52   

He he ;) myślę, że ruszy bo pogoda całkiem ładna jest i dużo słońca ma. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale czy nawozisz go czymś? Ja do mojego używam nawozu do palm. A Ty Sansei używasz jakiś nawozów?

Sansei 

Wysłany: 2010-08-03, 21:44   

Ogólnie nie używam nic specjalnego, choć od czasu do czasu dodaję biohumusa, ale do pojemnika z wodą, którym podlewam wszystkie kwiatki (po za dzbanecznikiem). Także nic szczególnego.
Co do mikroklimatu, to ja wiem?! Południowy pokój, w sumie ostatnio dość gorąco przez całą dobrze, bo mi w domu przez pewien czas temperatura nie spadała poniżej 28 C massakra.... wstyd się przyznać ale od jakiegoś czasu nawet nie spryskiwałem cycasa.... także nie wiem, może trochę to i mu sprzyja...
Teraz muszę uważać bym nie przelał, bo mam do tego tendencje, no i nie przedobrzył w druga stronę ;)

Sebastian 

Wysłany: 2010-08-03, 21:45   

lynn napisał/a:
Nawet jeden nowy listek mnie zadowoli, Sebastianie. Wszakże mój Cycas posiada ich już aż siedem, więc łysy nie jest. :-D A może Ty także założysz wątek swojemu sagowcowi? Może wtedy przemyśli swoje zachowanie i wysili się na kilka nowych listków. :wink:

Ja życzę Ci ich jak najwięcej, od przybytku głowa nie boli :razz:
Faktycznie będę musiał założyć o nim temat i wmówić mu, że wydanie kilku liści będzie dla niego czymś najlepszym <super>

lynn 

Wysłany: 2010-08-04, 09:34   

dorota napisał/a:
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale czy nawozisz go czymś?

Nie, nie nawożę. Zrobiłam mu mieszankę z ziemią do palm, w której jakiś nawóz jest. Postanowiłam niczym go już nie nawozić w tym sezonie, żeby nie przedobrzyć. :wink:

Sansei napisał/a:
Południowy pokój, w sumie ostatnio dość gorąco przez całą dobrze, bo mi w domu przez pewien czas temperatura nie spadała poniżej 28 C massakra....

Mój stoi na balkonie południowo-wschodnim. Jest tam gorąco, no może nie dziś, ale w upalne dni na pewno powyżej 30-40 stopni C. Nie jeden termometr już tam nie wytrzymał :-D Albedo ciemnobrązowych ścian domu, które wypromieniowują to ciepło i dodatkowo podgrzewają atmosferę na balkonie, także robi swoje.

Dziękuję, Sebastianie, tfu tfu, żeby nie zapeszyć. :wink: Oczekuję zatem nowego tematu. A jeżeli to nie pomoże, to pozostaje dyskretny szantaż: "Taki mały może, a ty nie". :-D

Co Wy tu widzicie? Bo ja dwa czubki. <bravo>

W każdym razie, wszelkie zmiany u niego postępują taaak strasznie wolno.. :roll:

Sebastian 

Wysłany: 2010-08-04, 10:43   

Postaram się dzisiaj założyć temat o swoim cycasie i przygotuję sobie słowa małego szantażu ;)
Gratulacje <super> Twój widocznie musi być bardzo wstydliwy i dlatego tak wolno mu idzie pokazanie w całości nowych liści :lol:

Sansei 

Wysłany: 2010-08-04, 21:19   

Trzeba najpierw mieć balkon ;)
Kup sobie termometr cyfrowy, powinien wytrzymać ;)
Myśle, ze dwa to minimum Ci wyrastają, zaraz dorzucę u siebie jakieś nowsze fotki z dzisiaj rana ;)

Andres74 

Wysłany: 2010-08-05, 13:46   

Lynn, przez czas wzrostu podlewaj go tak, by ciągle miał wilgotną ziemię.
I nie chowaj go przed słońcem ;)

lynn 

Wysłany: 2010-08-05, 19:04   

Sansei, no tak, balkon dobra rzecz. Zwłaszcza dla sagowca. :-D Ostatecznie żyję bez termometru zaokiennego. Opieram się o mój niezawodny termometr biologiczny. :wink:
Andres74, dziękuję za rady. Mój Cycas jak najbardziej zażywa kąpieli w pełnym słońcu. Początkowo tylko, po zakupie, kiedy się u mnie aklimatyzował stał za osłonką z chusty (tak jak doradzałam to w wątku Sebastiana). Później zauważyłam, że bezpośrednie słońce nie robi mu krzywdy i od tamtej pory się opala 24h/dobę. :wink:

Andres74 

Wysłany: 2010-08-05, 21:38   

Na pewno będzie dobrze.
Właściwie to już trochę tęsknię za upałami.

lynn 

Wysłany: 2010-08-05, 21:49   

Oj, jak wszyscy Andres, jak wszyscy.. :???:

dorota 

Wysłany: 2010-08-15, 10:10   

lynn i jak Twój cycas? Listki na pewno już podrosły :)

lynn 

Wysłany: 2010-08-15, 12:58   

Oj podrosły, podrosły. <super> Nie wiem czy to jest szybko, gdyż nie było mnie cały tydzień. Na pewno jednak urosły dużo od ostatniej aktualizacji. :wink:

Zastanawia mnie tylko, dlaczego one są takie brązowawe? No i nadal są bardzo misiowate. :wink: Nie wiem czy to widać na zdjęciach, może na tym drugim. Na potrzeby zdjęć musiałam odgiąć stare listki, żeby było je widać. :wink:

Odpowiedz do tematu