FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Moi przyjaciele - Magda
Autor Wiadomość
Matt 

Wysłany: 2013-10-22, 21:01   

No proszę- ile to radości wprowadzają zwierzaki w nasze życie. Ja o rasach kur i ogólnie- ptactwa dowiedziałem się stosunkowo niedawno bo rok temu byłem na sympozjum gdzie szczeka mi opadła jakie to gatunki istnieją a człowiek o tym nie ma pojęcia.
gdy, kiedyś przeprowadzę się na wieś to pomyślę o takim urozmaiceniu przestrzeni przydomowej. w mieście byłoby mi trudno udobruchać jamnika z kurami (o rodzinie nie wspomnę) :wink:

Mika 

Wysłany: 2013-10-22, 21:48   

Ja trochę jestem obeznana w tych sprawach bo hodowałam papugi i drób ozdobny, i przy okazji miałam kontakt z hodowcami i członkami związku hodowców.

tast 

Wysłany: 2013-10-23, 08:17   

I mnie kiedyś zauroczyły te stworzenia, mogłem godzinami się im przyglądać jak sobie żyją w harmonii. Myślę że w swej naturze są doskonałe. Nie jeden pracoholik mógłby się od nich wiele nauczyć.
Domek...jestem pod wrażeniem <brawo>

Magda_ 

Wysłany: 2013-10-23, 09:17   

Kermit, moja wiedza jest jeszcze świeższa, bo temat zaczęłam zgłębiać dopiero tej wiosny :cool:
No tak, u Ciebie było by trudniej, choć u mnie też są dyżury, albo Franka w ogrodzie, albo kurki. Ale muszę Ci powiedzieć, że pewna była nauczycielka mojej synowej, trzymała kurkę liliputkę w mieszkaniu. Ptak był lepiej ułożony od niejednego psa :shock:

Krysiu, ja jako stary mieszczuch, dopiero odkrywam uroki i możliwości wiejskiego życia. Patrz, a ja się tyle naszukałam moich Kochinków, mało jest w okolicy hodowców, a nie chciałam ich narażać na przesyłkę w paczce, co się nagminnie stosuje. Dla mnie to trochę barbarzyństwo.

Tast, dziękuję za uznanie ;* Domek ma jednak wiele niedociągnięć, ale następny będzie już lepszy <lol> Zobaczymy, jak zda egzamin w zimie. Na Wyspach panują jednak łagodniejsze zimy, dlatego dałam izolację. W efekcie jest deska z ogrodzenia - 5 cm styropian - deska boazeryjna... oby się sprawdziło. Hodowca u którego kupowałam kurki, zapewniał, że wystarczy miejsce suche i osłonięte od wiatru. Zaś na niemieckim forum kurkowym doczytałam, że kurniczek nie musi być wcale docieplony, ale wskazana jest na zimę bardziej energetyczna karma. Już teraz dostają dodatek słonecznika, rodzynek, płatków owsianych... na widok takich przysmaków, to nawet kukurydzę z puszki zostawiają <rotflx>

Matt 

Wysłany: 2013-10-23, 21:42   

Szokujesz, pozytywnie oczywiście :D z kurami to się na co dzień widuje ale nie spamiętałbym 100 tysięcy imion :D no i nie są tak barwne i mądre jak twoje.

Nie istotne jaki dom ale najważniejsze że mają swoje 4-sciany. Zwierzęta doceniają to co mają, bardziej niż człowiek, któremu ciągle zbyt mało.

Magda_ 

Wysłany: 2014-01-27, 21:39   

Z cyklu 'Przy piecu'

Matt 

Wysłany: 2014-01-27, 23:32   

Ale słodziaki ! Cudowne zwierzaki :D Że też mam psa... Za to do kotów jeżdżę do siostry w odwiedziny :D

Magda_ 

Wysłany: 2014-05-17, 09:36   

Muszę się wyżalić... przedwczoraj w nocy kuna zagryzła mojego kogutka Czupurka :cry: :cry: :cry: Nawet nie wiedziałam, że będzie mi tak smutno z powodu straty ptaka. Jednak przez ten rok pobytu u nas, kurki stały się członkami rodziny.

Eugeniusz 

Wysłany: 2014-05-17, 09:46   

Madziu... jak przykro. Był taki śliczny. Widziałem na własne oczy :cry:
Musisz przypilnować bo ( KUNDA).... będzie chętnie tam wracała. Kuny to uparciuchy.
U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

Magda_ 

Wysłany: 2014-05-17, 09:50   

Niestety wiem, już prowizorycznie zabezpieczyłam wolierkę, ale kurki chodzą kołowate bez swojego pana. Na razie wstrzymuję się z kupnem nowego, bo dwie siedzą na jajkach i jak się coś wykluje, to i kogutek będzie na pewno. Za dwa tygodnie będzie wiadomo.

Lumia 

Wysłany: 2014-05-17, 10:13   

Jak byłem dzieckiem to rodzice kupili mi kury różnych odmian. Przywiązałem się do nich strasznie (rano przed pójściem do szkoły każdą macałem czy ma jajko :-x )
Wypuszczałem tylko te bez. Wiem jak boli taka strata. Urządzaliśmy też walki kogutów - ja miałem olbrzyma niezwykle zadziornego. Mieszkałem wtedy w dzielnicy górniczej, gdzie każdy miał swój chlewik a w nim prosiaka lub kury.
Nad chlewikiem była szopka, a w niej oczywiście każdy miał gołębie.
Stare dobre lata.

Magda_ 

Wysłany: 2014-05-17, 10:19   

Dla mnie to pierwszy kontakt z drobiem. Nigdy nie przypuszczałam, że to takie fajne ptaszyska i że można się do nich tak przywiązać emocjonalnie.

Lumia 

Wysłany: 2014-05-17, 10:31   

Można Magdo. Mój swat ma mnóstwo drobiu na działce, lecz wszystkie są w celach ozdobnych. Same dziwolągi.

dziwaczek 

Wysłany: 2014-05-17, 16:16   

Myślę, że do każdego żywego stworzenia można się przywiązać... i każde odejście jest przykre...
Ja czasem w nocy widzę kunę biegającą po ulicy czy trawniku - pewnie rusza na polowanie...

Magda_ 

Wysłany: 2014-05-18, 20:57   

Już na tyle zabezpieczyłam kurnik (prowizorka), że kurciom nic złego nie powinno się stać.

Odpowiedz do tematu