FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Matka Joanna od kotów
Autor Wiadomość
joanna 

Wysłany: 2010-09-12, 23:21   Matka Joanna od kotów

No to się doigrała Matka Joanna od Kotów ,zwana przez nas Wiedźmą.Mamy ją,bo dość dobrze sprząta,obsługuje nas,głaszcze,no a co najważniejsze,napełnia miski.Nie jest droga jak na służą-ot,raz kiedyś przytulimy się do niej,miło na nia spojrzymy,noooo nie ma co rozpieszczać dwunogich.Wiedźma nie jest zła,ale czasem ma swoje chimery i próbuje nas zdenerwować.Nie dalej jak wczoraj,wyciągnęła z szafy tego drącego japę potwora z długą szyją.Szalała z nim po całym domu jak w amoku,a on głupi brud z podłogi zjadał.No wiecie,żeby wołowiną gardzić albo piersiakiem z kurczaka?!A przecież jego imię od kury się wywodzi-od-kurzacz.Kurza stopa,my nic z tego nie pojmujemy,choć ponoć co dwie głowy to nie jedna,a co dopiero ,gdy głów sześć!Tak,tyle nas jest-szósteczka!No dobra,już przedstawiam:Macho,Twister,Pixel,Bromba,Rundel,Małina.
Maczo-waga ciężka,prawie 9 kg.kota.Jedyny ,który wychodzi na dwór ,czasem coś nam przynosi-ostatnio pchły.Typ leniwca,smakosza,gdy śpi śni o jedzeniu,gdy nie śpi je.

Twister
Jej nikt nie lubi,oprócz Wiedźmy.Twister zawsze wszystko wie.Wiedźma mówi znajomym,że Twister ma wysokie ajkju,że taka mądra,inteligentna.Nie wiemy o co chodzi z tym ajkju,ale nam robili niedawno badania i mamy niski mocznik,to chyba dobrze?!To czemu ona ma wysokie ajkju?To chyba źle.Nam ajkju nie badali,bo Wiedźma zawsze mówi ,że my jesteśmy ładne ,ale nie mamy ajkju na poziomie,że ponoc jedno z drugim nie idzie w parze,czyli idzie jak pies z kotem.Nie wiemy o co jej chodzi.Oto ajkju na poziomie

Ta Twister,co ją też Titką nazywają,to ona była pierwsza,znaczy sie ona te dwunogą zatrudniła,a potem szukała lokatorów do mieszkania i tak dziś wszyscy mieszkamy razem.Znalazła Pixelka i Brombę,rodzeństwo z jednego miotu-dosłownie!Miotały sie biedaki gdzieś po ulicach,dwunogie małe potwory je biły i karmiły ziemią ,no to Twister nakazała dwunogiej Wiedźmie wziąć je pod swój dach.Pixel to kot rasy husky siberian,srebrno-biały przytulas.Lubimy go ,bo łatwo go przegonić z legowiska i zająć już cieplutkie posłanko

Jego siostra Bromba,czyli Brombusia Brombalińska z Brombalskich,jest troszkę chora,no taka jak to mówi Wiedźma,autystyczna.Cały dzień płacze,biega z a Wiedźmą,no i sika nie tam gdzie my.Ona lubi torebki,torebeczki i reklamóweczki.Wiedźma to juz 3 torebka przez nia wyrzuciła ,a raz nawet poszła do lekarza z taką olaną w środku.Mówiła potem,że się wstydu najadła,no ale u lekarza to już mogła zjeść,najważniejsze ,że do lekarza poszła na czczo.
Ojjj,teraz ja!Mam na imię Rundel ,a właściwie Jożina z bażin.Znaleźli mnie w lutym,2 lata temu na bagnach.Miałam złamana łapkę i już ledwo co żyłam.Wiedźma cały miesiąc mnie leczyła ,a ja wciąż byłam na skraju życia i śmierci,ale w końcu udało się.Czasem ,w nocy ,mam jeszcze koszmarki z przeszłości,a wtedy głośno miauczę i Wiedźma zabiera mnie do łóżka,przytula i głaszcze,a wtedy zasypiam.

Czekałam na ten moment!Chcę Wam zaprezentować moja najlepsza przyjaciółkę.Małinę!Ktoś ja podrzucił,jak była bardzo bardzo małym kotkiem.Wiedźma nazywa ja psem,bo aportuje,chodzi za nogą,no i w ogóle jest w Wiedźmę zapatrzona.Ja nie rozumiem,dlaczego Małina to robi,bo przecież my bez żadnego wysiłku dostajemy to samo ,co Małina.Że też jej sie chce?Głupol.Małina miała iść do adopcji,bo Wiedźma stwierdziła ,że nas za dużo.Nie wiem o co jej chodziło,że niby metry kwadratowe ,czy co.Mamy teraz ponad 8 m2 na jednego ,wiec normy są zachowane,nooo dwunogie tyle nie mają.Chyba chodziło o jakiś problem polityczno-patriotyczny,bo Małina miała jechać do Niemiec,a wtey Wiedźma ponoć powiedziała "Nie będzie Niemiec...",dalej nie słyszałam.I tak to czarne przetykane złotem tworzy nasz sześciopak.

CDN.
No tak to z Brombą jest,gdzieś sie po drodze zagubiła ,no jak to z kotem bywa,chodzi swoimi ścieżkami.Już jest!!!

Eugeniusz 

Wysłany: 2010-09-12, 23:54   

Noo pięknie... Wspaniała historia. Oglądana od tej drugiej strony zupełnie inaczej wygląda niż z naszej. Masz chyba ogromne serce, jeżeli umiesz podzielić je na sześć części- A gdzie w takim razie ta Twoja część??? :razz: :-D
U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

joanna 

Wysłany: 2010-09-13, 00:09   

Eugeniuszu,to ma byc galeria zdjęć z krótką notka na temat naszych braci mniejszych,czyż nie?Na swój temat sie tu nie wypowiadam,narracją wątku zajmuje sie RUNDEL.

Magda_ 

Wysłany: 2010-09-13, 08:56   

Joasiu, rewelacja <bravo> Rundel powinna książki pisać :wink: Wspaniała kocia rodzinka, ciekawa jestem, czy często dochodzi między nimi do nieporozumień? Nie miałam nigdy więcej niż dwa koty jednocześnie, ale i tak tarcia zawsze były :wink:

joanna 

Wysłany: 2010-09-13, 16:29   

To się musiało źle skończyć!Wiedźma poszła zarabiać na nasze utrzymanie,nooo,ona tak mówi,że idzie na nas pracować.Kłamie jak z nut,bo co my tam ją kosztujemy?Jemy tyle co kot napłakał,a to troszkę wołowinki,troszkę kurczaka,rybką nie pogardzimy,no i sushi,czyli suche chrupki dostajemy.Kalkuluję,żę godzina pracy dziennie wystarczy ,żeby nas wyżywić ,a jej nie ma pół dnia!Kombinuje coś,ciekawe gdzie się włóczy!Zajmę się tym,jeśli tylko przeżyjemy do jutra.No bo tak to było,jak Wiedźma polazła ,to nuda jakaś zapanowała.Twister poszła spać,Pixel i Maczo wylegiwali się na balkonie,a Bromba,Malina i ja strasznie sie nudziłyśmy,gdy wtedy właśnie Brombusia przypomniała sobie o tej nowej co wczoraj do nas zawitała.Stała sobie w kuchni,taka sztywniara z zielonymi kłakami i czerwoną jak indor głową.Róża to sie nazywa.Bromba sie zdenerwowała,szarpnęła ją za ten zielony wielki kłak,potem jeszcze raz ,i znów.....No i spadła sztywniara na podłogę,a za nią wazon z wodą.Ło matko,jak ja sie wystraszyłam,wydarłam z kopyta do sypialni,Małina za mną.Gdy juz serce przestało mi walić,pobiegłam do kuchni,a tam ta biedaczka na podłodze,z wazonu tylko szkiełka zostały.Wkurzy sie Wiedźma,oj wkurzy.To był ostatni wazon,wszystkie inne załatwiłyśmy wcześniej.Po naradzie z Brombą,Małiną i Pixelkiem doszliśmy do wniosku,że pójdziemy grzecznie spać,a Wiedźmie wytłumaczymy,robiąc maślane oczka,że my nie,nie nie mamy z tym nic wspólnego.Była wiatr okno sie otworzyło,sztywniara spadła ,a wazon za nią.Ot,tak właśnie było i tej wersji bedziemy sie trzymać.No to ja juz lecę spać....Oj bedzie sie działo!

Obyśmy tylko nie miały koszmarków

Eugeniusz 

Wysłany: 2010-09-13, 17:42   

Joasiu jesteś niesamowita- To znaczy kocia rodzina- już sam nie wiem kto. Musisz pomyśleć o wydaniu kocich pamiętników/ Pierwszy taki pamiętnik zarezerwuj dla mnie/- <bravo> <rotflx>
U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

Magda_ 

Wysłany: 2010-09-13, 19:08   

joanna 

Wysłany: 2010-09-13, 22:29   

Mafa,nie jest słodko,Twister,ta z ajkju na poziomie,daje nam nieźle w kość.Ona tu ustala porządek.Niby demokracja ,ale jak przychodzi co do czego, kto sie nie daje,ten w pysk dostaje.Strach sie bać tego spojrzenia.Sama zobacz!

Boisz się???

Eugeniusz 

Wysłany: 2010-09-14, 16:57   

Po twarzy widać, że ma szczere zamiary :-D

Magda_ 

Wysłany: 2010-09-14, 18:13   

Fakt, boję się :lol: Podobna do mojej ś.p. Ciaputki. Jak przychodzili goście, to już przez drzwi wołali: "tylko zamknij Ciaputkę..." a nie wyżła, który też był w domu. Warczenie Ciapki było słychać już na korytarzu :lol: Jak sprzedawałam mieszkanie, to był problem, bo potencjalni kupujący nigdy nie mogli oglądnąć całości, a następny właściciel został na pamiątkę naznaczony dziurą w dłoni :roll:

mommy_b 

Wysłany: 2010-09-15, 09:57   

Joanna fantastyczne są Twoje kociaki, a opowiadasz o nich rewelacyjnie. Oj dawno tak mi ktoś humoru nie poprawił. <super>

A jeśli chodzi o sikanie kotka nie tam gdzie powinien, to już to przechodziłam. Moja kotka sikała na wszystko co było męża, od ubrań po kołdrę. Oczywiście dopiero z czasem zauważyłam, że są to tylko jego rzeczy. Robiła to powiedzmy "złośliwie" bo ten ją ganiał z sypialni. Przestał ją wyganiać i problem znikł. Natomiast kotka rodziców robiła kupkę w pokoju mojego brata. Powód ten sam :lol:

Magda_ 

Wysłany: 2010-09-15, 10:03   

Mnie też weterynarz mówił, że sikanie kota nie tam gdzie powinien, jest jego protestem na coś konkretnego... tylko na co? <bezradny>

joanna 

Wysłany: 2010-09-16, 00:20   

Odpowiem szybko, bo czasu nie mam. Brombusia jest przebadana wzdłuż i wszerz, nic jej nie dolega. Wiedźma zadbała o najbardziej szczegółowe badania. Brombi cierpi na odpowiednik ludzkiej paranoi, psychozy. Wiedźma stara się kontrolować ataki choroby. Dziś było smutno, Wiedźma przez nas płakała, pierwszy raz w życiu. Jutro opowiem, co się stało.
Dziękuję wszystkim, którym nasz wątek się podoba, którzy nas czytają i odpowiadają na posty. My też z przyjemnością do Was zajrzymy, dajcie nam chwilkę. Pozdrawiamy. Rundel+20 łapek.

Eugeniusz 

Wysłany: 2010-09-16, 18:11   

Oby wszystkie Twoje kocie problemy szybko się skończyły. będziemy trzymali kciuki <super> :-D

Magda_ 

Wysłany: 2010-09-29, 11:12   

Rundel, koniec tego leniuchowania... tak, wiem, że kaloryfery już grzeją... ale może się w końcu zwleczesz z posłanka i opowiesz nam, co tam u was wszystkich nowego?

Odpowiedz do tematu