FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytrus duszek97
Autor Wiadomość
duszek97 

Wysłany: 2012-01-23, 21:56   

23-01
Razem mam 4 cytrusy z pestki

1.najstarszy cytrus

2.

3.

4.
tu złączyłem albinosa ze zwyklym cytrusem ale chyba zle połączyłem ;/ chyba jak obwiązywałem to sie przekręcił i sie nie stykają ranami bo to tej pory albinos wygląda tak samno jak wczesniej
Obwiązałem sznurkiem i na to przykleiłem taśmę

Marcin_ 

Wysłany: 2012-01-25, 07:18   

Trzeba czasu, tak od razu się nie wybarwi. No i sam nie próbowałem tego, więc głowy nie dam, że działa. Ale powinno. :wink:
Trzymam kciuki :smile:

duszek97 

Wysłany: 2012-02-07, 21:19   

W kwietniu mam zamiar zaszczepic te cytrusy co są na zdj 2 i 3 metodą "V". Jak je przeszczepie to będą szybciej kwitnąc ?
Przy szczepienu trzeba wszystkie listki usunąć ?

mariusz11 

Wysłany: 2012-02-07, 22:01   

Ja usuwam wszystkie listki , cięcie ok 2-3 cm i jak dobrze złożysz musi się udać :wink:

duszek97 

Wysłany: 2012-02-15, 15:30   

Chyba tak chudego zrazu się nie znajdzie ? :?:
Do kwietnia chyba będą mieć ok 3mm.

Magda_ 

Wysłany: 2012-02-19, 13:12   

W kwietniu, to troszkę za wcześnie... lepiej poczekaj do początków czerwca. Wtedy i większe prawdopodobieństwo udanego szczepienia i podkładka podrośnie. Takie cieniutkie to najłatwiej o zrazy kalamondyny i mandarynki.

duszek97 

Wysłany: 2012-02-27, 19:43   

Wiadomo już co to są za cytrusy ? :?:

Magda_ 

Wysłany: 2012-02-27, 20:03   

Oj, widzę że cierpliwość nie należy do Twoich najmocniejszych stron :wink: Na identyfikację musisz jeszcze trochę poczekać, bo pierwsze, młodzieńcze listki często różnią się od "dorosłych". Dla przykładu: rok temu posiałam nasionka limy Kaffir z Malezji. Jest to lima o bardzo charakterystycznych dwuczłonowych liściach. Jeszcze dwa tygodnie temu byłam pewno, że sprzedano mi zwykle pestki pomarańczy ( a roślinki są już całkiem spore) i dopiero listek, który wyrósł parę dni temu przekonał mnie, że to rzeczywiście lima. Kształtem nadal przypomina pomarańczę, jednak zapach jest nie do podrobienia. Mam nadzieję, że Twoje szybciej się "zdeklarują", poczekaj chociaż do lata.
A swoją drogą, to bardzo ładnie Ci rosną te cytrusiki <super>

duszek97 

Wysłany: 2012-08-26, 20:05   

Oto cytryna trochę podrosła, rozpoznałem ją po przetarciu Świerzych listków (czuć intensywnie zapachem cytryny).Wystawiam ją na parapet i na noc chowam do domu , pozostałe 2 cytrusy słabo rosną i stoją ciągle na balkonie.

duszek97 

Wysłany: 2015-02-09, 21:26   

Witam
Długoo nie pisałem, ponieważ tamte siewki przed zimą najpierw opadły liście, a łodyga sie stała taka uschnięta. Myślę że zimowały w złych warunkach, zbyt ciepło i okno od zachodu...

Po 3 latach znów się nakręciłem na cytrusy i ostatnio w październiku posadziłem nowe siewki. I mam kilka małych cytrusów. :D w tym roku na zimę zawiozę je na wieś bo tam będą dobre warunki na zimowanie: niewysoka temperatura i okno od południa :)

duszek97 

Wysłany: 2015-11-25, 16:41   

Cytrynę przeniosłem na zimowanie i nawet zaczęła rosnąć. Bo u mnie w domu od kilku miesięcy już nie chciała :)
https://goo.gl/photos/xrrXz6CXXCPicUR96

Magda_ 

Wysłany: 2015-12-01, 10:58   

Ze wzrostem lepiej gdyby poczekała do wiosny, ale niestety nie mamy na to wpływu. Południowe okno i chłodne pomieszczenie, to idealne warunki do zimowania cytrusów :)

Odpowiedz do tematu