FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytryny Lumii.
Autor Wiadomość
Lumia 

Wysłany: 2013-05-11, 06:42   Cytryny Lumii.

Przedstawiam moją Lunario. Tak wyglądała kiedyś przed gumozą. Miałem i mam preparat na walkę z nią, lecz z uwagi na dzieci nie zastosowałem go (straszna trucizna). Wolałem obciąć poniżej miejsca zainfekowanego.

Tak wygląda po cięciu, pozostał malutki odcinek szczepionej Lunario (ok.2cm). Odcięte zrazy dałem do perlitu na przechowanie i zaczekałem, aż z podkładki wyrosną nowe gałązki.
Jutro zaszczepię z powrotem gałązki Lunario umieszczone w perlicie (dwie są w pełni ukorzenione).

Z podkładki wybijają następne gałązki, korci mnie aby na nich zaszczepić inne cytrusiki.
Zastanowię się jeszcze. Jeżeli szczepienie powtórne Lunario się powiedzie, to nowe gałązki podkładki zostaną oberwane.

suzuno 

Wysłany: 2013-05-11, 07:08   

Szkoda trochę cytrusa, ale dzieci są najważniejsze. Fajnie, że udało Ci się ukorzenić, będziesz miał małe cytruski :) Swoją drogą bardzo fajna odmiana Lunario, można jej listki do herbaty wrzucić ;)

Lumia 

Wysłany: 2013-05-11, 07:16   

Kochana Moniko nie zrozumiałaś do końca mej wypowiedzi. Te ukorzenione, po obcięciu korzeni zostaną zaszczepione z powrotem na matce. :)

suzuno 

Wysłany: 2013-05-11, 07:51   

Ah no tak rzeczywiście <rotflx> Nie ma to jak wejść zaspanej na forum, żeby poczytać co nowego napisaliście :-D

Lumia 

Wysłany: 2013-05-11, 09:48   

Nie chciałem używać miedzianu, spryskałem zrazy niedostępne dla dzieci.

Lumia 

Wysłany: 2013-05-17, 15:33   

Lunario już zaszczepiona macierzystymi zrazami lunario na wybijających z podkładki gałązkach. Jedno szczepienie metodą V z uwagi na to, że podkładka była cieńka, drugie metodą pprzykładki ukośnej.

To cytryna której nazwy nie znam (wulkano ?). Jutro zmienię jej ziemię ponieważ przez przypadek dałem jej ziemię po ananasie o ph 7,8.

Okaryn 

Wysłany: 2013-05-17, 16:13   

:) Oby się zrastało i rosło zdrowo :roll:

rupert33 

Wysłany: 2013-05-17, 17:08   

Mam nadzieję, że zabieg się powiedzie. Ja nawet bym na to nie wpadł, żeby ciachnąć a potem zaszczepić :razz:

Lumia 

Wysłany: 2013-05-18, 00:58   

Długo czekałem aż z podkładki wybiją gałązki. Na pniu są jeszcze trzy zalążki gałązek. Jeżeli urosną to na nich zaszczepię inne cytrusy. :-D

Lumia 

Wysłany: 2013-05-18, 20:53   

Przepraszam za post pod postem - ten dotyczy innej cytryny :((
Przesadzałem nieznaną cytrynę (kupiłem ją jako mayerkę). Co ciekawe z doniczki większej do mniejszej. Pomyliłem ziemię i dałem po ananasie o ph prawie osiem.
Cytrusy nie lubią, aby je przesadzać od razu do większej doniczki (max. to 2 cm większa). W dużo większej doniczce wilgoć utrzymuje się bardzo długo i roślina nie zdąży z jej zagospodarowaniem. Dlatego łatwo wtedy o przelanie i gnicie korzeni.
Tak to wyglądało.

Lumia 

Wysłany: 2013-05-31, 15:48   

Chciałbym pokazać wam owoc jaki miałem na nieznanej cytrynie (do tej pory nie jestem pewien, jaka to odmiana).

gray20 

Wysłany: 2013-05-31, 21:05   

Ale fajna cytrynka:) konsumowales czy czekasz? Pierwszy owoc czy kolejny?:)

Lumia 

Wysłany: 2013-06-01, 06:22   

Gdybyś powiększył fotki to zobaczyłbyś w tle również owoc ręki buddy.
Obydwa owoce ususzyłem na - kość :-D Na dowód wstawiam fotkę z dzisiejszą datą (przed chwilą zrobiona). To dla mnie pamiątki :((

Nienajmłodsza 

Wysłany: 2013-06-01, 07:43   

Lumia napisał/a:
Gdybyś powiększył fotki to zobaczyłbyś w tle również owoc ręki buddy.

Owoc ręki buddy jest do zauważenia nawet bez powiększania fotografii. Co nie jest do zauważenia to to, czy te oba owoce pochodzą z tego samego drzewka. Widać plątaninę gałązek i kilka doniczek, więc pewności nie ma.

Lumia 

Wysłany: 2013-06-01, 08:33   

Nie wiem w czym problem :o Na trzeciej (nawet na pierwszej) widać do której doniczki zaliczyć owoc.
Środkowa fotografia pokazuje małą cytrynkę na tym samym drzewku co hybryda cytryny.
Dlatego ją ususzyłem. Spójrz na datę fotki ususzonych owoców. Pewnie po jakimś czasie się rozpadną. Chyba, że włożę je do formaliny :o

Odpowiedz do tematu