FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Mandarynki - GrzegorzRZ
Autor Wiadomość
GrzegorzRZ 

Wysłany: 2014-01-18, 21:41   Mandarynki - GrzegorzRZ

Kupilem kiedyś na allegro już owocujące mandarynki dzisiaj wygladaja tak :

Od roku ta mandarynka prawie wogole nie urosła . Po jej przyniesieniu do domu okazało się ze w ziemie chodza robaki i dzdzownice wiec cala ziemie wywaliłem i zasypałem nowa ze sklepu uniwersalna. Do tego przesadzilem je do większych doniczek. Chciałbym żeby moje mandarynki miały gruby pien taki z 1,5 - 2 cm i wygladaly jak drzewko a nie krzak. Czy ktoś się orientuje czy można zaszepic ta mandarynke na innych domowych roślinkach takich jak np. beniamin albo jakas palma ? Czy tylko szczepy się przyjmą na cytrusach ?
Mam jeszcze cytryne która miała owoc na ok 8 cm ale był długo zielony wiec go scialem żeby zobaczyć jak w srodku będzie wygladal i wygladal jak normalna sklepowa cytryna tyle ze zapach o wiele intensywniejszy był . Oto ona :

Nienajmłodsza 

Wysłany: 2014-01-19, 09:27   

U mnie nie widać zdjęć.

NevGiusz19 

Wysłany: 2014-01-19, 10:12   

Ta zrób coś z tym...... :oops:

Eugeniusz 

Wysłany: 2014-01-19, 10:49   

Przede wszystkim musisz zacząć od przeczytania tematów, które związane są z pytaniami jakie chcesz zadać. Obszerne informacje o szczepieniu, rozmnażaniu i pielęgnacji są na tym forum przecież zawarte. Nie raz chęć szybkiej pomocy cytrusom obraca się przeciw nam i pośpiech jest tutaj złym doradcą. Musisz spokojnie podejść do tego tematu a na pewno odbędzie się to z korzyścią dla Twoich roślin. :wink:
U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

GrzegorzRZ 

Wysłany: 2014-01-19, 15:46   

witam dzięki za odpowiedzi , nie wiem dlaczego linki ze zdjęciami przestaly dzialac po 10 godzinach , wrzuciłem teraz na fotosik.pl może będą dluzej.
Czytalem wiele informacji na temat mandarynek i cytrusow również na tym forum ale nie znalazłem infiormacji czy można cytrusy zaszczepić na palmie bądź jakiejś innej domowej roslinie która szybciej rosnie bo osiagniecie pnia o grubości 2 cm w cytrunie to chyba trwa 10 lat a może i więcej .

Magda_ 

Wysłany: 2014-01-19, 15:52   

Odpowiedź jest bardzo krótka: NIE, nie można.
To znaczy można, ale szczepienie się nie przyjmie :wink:

Piotr_s 

Wysłany: 2014-01-19, 16:01   

Już w ciągu roku wyhodujesz siewkę o grubości ołówka, już siej a na koniec lata ewentualnie za rok na wiosnę można szczepić :)

GrzegorzRZ 

Wysłany: 2014-01-19, 16:28   

Dzięki za odpowiedzi zasadziłem 2 dni temu cytryny z pestek z owocującego mojego krzaczka . Poczekam teraz aż urośnie. Wczora zdobyłem tez szczepki kumkwata zamoczylem w ukorzeniaczu i wsadziłem do ziemi , może wystartuje :)

Eugeniusz 

Wysłany: 2014-01-19, 16:47   

Kumquata raczej nie ukorzenisz :(

A tak na marginesie..... Czy udało się kiedykolwiek komuś ukorzenić kumquata... Niech napisze.
U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

GrzegorzRZ 

Wysłany: 2014-01-19, 17:23   

mi się udało ukorzenić mandarynke wiec może kumkwata tez się uda . Strasznie to długo trwalo , dobre ponad pol roku . Nie dawałem ani ukorzeniacza ani nic innego sama woda i ziemia uniwersalna. Wlasnie wyciagnalem z ziemi i będę przesadzal oddzielnie bo była z innymi roślinkami. Oto ona :

NevGiusz19 

Wysłany: 2014-01-19, 17:45   

<bravo>

rupert33 

Wysłany: 2014-01-19, 17:46   

Dorodne korzonki ale czas ich wytwarzania też długi

GrzegorzRZ 

Wysłany: 2014-01-19, 18:00   

dokładnie trwa to bardzo dlugo , przez ten czas nie urosl ani jeden listek i roslinka kompletnie nic nie podrosla , może na wiosne ruszy .

rupert33 

Wysłany: 2014-01-19, 18:06   

Najpierw sobie wytworzyła warunki do wzrostu i na wiosnę ruszy :-D

GrzegorzRZ 

Wysłany: 2014-01-19, 18:18   

Wydaje mi się ze tak sadzona mandarynka powinna owocować i ze nie będę jej musial szczepic ale może jestem w błędzie. Przesadzajac zanurzyłem cale korzenie w ukorzeniaczu może wywola to jakiś szybszy wzrost :) .
Kumkwat zasadzony wczoraj ze szczepki (tym razem z ukorzeniaczem) wygląda tak :

Odpowiedz do tematu