FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Limonki - snow0010
Autor Wiadomość
snow0010 

Wysłany: 2014-07-26, 11:25   Limonki - snow0010

Przedstawiam Wam dwa moje najnowsze zakupy. Zakupiłem je na znanym portalu aukcyjnym. Niestety jak widać na foto rośliny nie są w idealnym stanie. Są poobgryzane przez ślimaki (tak mi łaskawie odpowiedział sprzedawca) i po liściach widać że mają duże braki pokarmowe. Po tygodniu od zakupu zostały przesadzone i mam nadzieję szybko wrócą do dobrej kondycji.

Magda_ 

Wysłany: 2014-07-26, 11:30   

Tak, niedobory wyraźnie widoczne. Ale nie chcę Cię martwić, mnie one na limonki nie wyglądają :o

snow0010 

Wysłany: 2014-07-26, 11:33   

Magda_ napisał/a:
Tak, niedobory wyraźnie widoczne. Ale nie chcę Cię martwić, mnie one na limonki nie wyglądają :o

A na co??? :cry:

Nienajmłodsza 

Wysłany: 2014-07-26, 13:43   

Rangpur? (ale ja się nie znam).

Magda_ 

Wysłany: 2014-07-26, 13:50   

Też mi to tak wyglądało, ale nie chciałam głośno mówić :wink: Mogę się mylić...

Józefina 

Wysłany: 2014-07-26, 13:50   

Czy wszystkie Twoje zakupy są od tego samego sprzedawcy? Przyznam szczerze, że ja bym się chyba wstydziła sprzedawać rośliny z takimi brakami. Chyba, że na aukcji wyraźnie to było zaznaczone i cena była mocno obniżona.

Co do gatunku się nie wypowiadam.

snow0010 

Wysłany: 2014-07-26, 14:24   

Józefina napisał/a:
Czy wszystkie Twoje zakupy są od tego samego sprzedawcy? Przyznam szczerze, że ja bym się chyba wstydziła sprzedawać rośliny z takimi brakami. Chyba, że na aukcji wyraźnie to było zaznaczone i cena była mocno obniżona.

Co do gatunku się nie wypowiadam.

Zakupy były od dwóch różnych sprzedawców. Niestety miały być w stanie idealnym. Co okazało się totalną ściemą :evil: A jak okaże się że są to mandarynki to porażka na całej linii :cry:

Painkiler 

Wysłany: 2014-07-26, 18:43   

W zasadzie rangpur to lima jest właśnie, więc sprzedawanie go jako mandarynka to jest ściema :P

Nienajmłodsza 

Wysłany: 2014-07-26, 18:44   

snow0010 napisał/a:
A jak okaże się że są to mandarynki to porażka na całej linii

Mojej opinii nie wierz, jam nie fachowiec, mogę się mylić.

snow0010 

Wysłany: 2014-07-26, 18:46   

Painkiler napisał/a:
W zasadzie rangpur to lima jest właśnie, więc sprzedawanie go jako mandarynka to jest ściema :P

No to wychodzi że mam cztery limy a ani jednej mandarynki. :O

Painkiler 

Wysłany: 2014-07-26, 20:39   

http://www.citrusvariety....gpur_types.html

snow0010 

Wysłany: 2014-07-26, 20:42   

Painkiler napisał/a:
http://www.citrusvariety.ucr.edu/citrus/rangpur_types.html

Ciekawe na jakie hybrydy ja trafiłem <super>

Eugeniusz 

Wysłany: 2014-07-27, 10:03   

Te niby mandarynki pochodzą jeszcze z czasów, kiedy to prof Szczepan Pieniążek ze Skierniewic przywiózł je wraz ze słynną cytryną ( to też jest hybryda) Ponderosa z USA
Były to wczesne lata siedemdziesiąte... ubiegłego już wieku. Do dzisiaj tak naprawdę nie wiadomo jakich odmian jest to hybryda. Na pewno ma swój udział w hybrydyzacji lima Rangpur i mandarynka ( niestety nie wiadomo jaka ) Domniemywać należy, że jeszcze to nie cały udział połączonych cytrusów. Niestety materiał do rozmnożeń po tylu latach powielania się wyeksploatował. Dziwne zachowania tych hybryd w czasie hodowli nie powinny już nikogo dziwić. Polska nie należy do krajów, gdzie propaguje się rośliny cytrusowe do obsadzeń w gruncie. Sprzedaje się wiec te sadzonki cytrusowe jako rośliny ozdobne. Nie ma więc dokładnego procesu badawczego i dopuszczania na rynek materiału wolnego od wad genetycznych i chorób roznoszonych pomiędzy cytrusami.
U nas pomoc bez opłat na wyciągnięcie ręki. www.naszecytrusy.pl- to największa baza wiedzy o roślinach cytrusowych w Polsce. Wszystkie informacje czekają na Ciebie. Twoje zainteresowania szybko staną się tutaj WIELKĄ pasją./ Admin

snow0010 

Wysłany: 2014-08-18, 16:40   

Moje "limonki"(ciekawe co z nich faktycznie wyrośnie :razz: ) stan na 18.08.2014 r. Podobnie jak kalamondyna cytrusy nadrabiają braki pokarmowe i nowe liście wyglądają już bardzo ładnie. Na pierwszej z limonek rosną dwa owoce i jak porównać ich wygląd z owocem rangpura to chyba są to inne odmiany bo te na "limonce" wyglądają na bardziej delikatne i okrągłe. Przynajmniej tak mi się wydaje :wink:

Lumia 

Wysłany: 2014-08-20, 17:23   

Chyba się różnią.

Odpowiedz do tematu