FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepienie pestkowca na cytryne skierniewicka GrzegorzRz
Autor Wiadomość
GrzegorzRZ 

Wysłany: 2015-01-25, 18:02   Szczepienie pestkowca na cytryne skierniewicka GrzegorzRz

Dzisiaj zaszczepilem roczna roslinke z pestki na cytryne skierniewicka. Ciekawe czy cos z tego bedzie bo pora roku nie za dobra :/

Matt 

Wysłany: 2015-01-25, 20:34   

Wpatrywałem się z poprawność zapisu jaki zamieściłeś i nie wiem czy dobrze rozumiem. W jakim celu zaszczepiłeś nieowocującą roczną siewkę na owocującej cytrynie? Przy okazji- porę faktycznie wybrałeś nie najlepszą. Chociażby za miesiąc szanse powodzenia były by większe. Istotną rzeczą przy szczepieniach jest długość zrazu jakim szczepimy. Osobiście nie odważyłbym się szczepić tak długim zrazem na tak krótkiej podstawie.

GrzegorzRZ 

Wysłany: 2015-01-25, 20:42   

Odwrotnie siewka byla z pestki i do niej wszczepiłem długa lodyge z owocującej cytryny skierniewickiej. Zdecydowalem sie na to teraz gdyz gora tej sadzonki uschła i ja wycialem a wszczepilem zdrowy zraz do zdrowej pozostalosci roslinki. Nie chcialem krotszej łodygi wszczepiac bo pozniej znowu urósłby krzak a nie drzewko

rrradziuuu 

Wysłany: 2015-01-25, 20:49   

Jeżeli podkładka usychała to niestety jest duże prawdopodobieństwo że szczepienie się nie przyjmie. Aby być zadowolonym z efektów powinno się szczepić na zdrowych podkładkach. A co do długości zrazu to również zgadzam się że jest za długi, jeżeli zależy Ci na szybkim wzroście to tym bardziej powinieneś go skrócić ponieważ działa to tak: im mniej oczek na zrazie tym szybszy wzrost, większa ilość oczek spowalnia wzrost ale przyspiesza owocowanie. Ja na Twoim miejscu zostawiłbym dwa oczka na zrazie bo z tego co piszesz to podkładka zbyt silna nie jest.

GrzegorzRZ 

Wysłany: 2015-01-25, 21:19   

Tak sie zastanawiam czy nie lepiej by bylo przesadzic to wszystko do swierzej ziemi bo ta jest stara z odzysku po kwiatku ktory tez usychal.

pohel 

Wysłany: 2015-01-26, 00:04   

Teraz to już poczekaj na to co się wydarzy. Przesadzenie pomniejszy jeszcze bardziej szansę na sukces twojego szczepienia. :)

Trzymam kciuki <super>

Matt 

Wysłany: 2015-01-28, 10:05   

Dokładnie- teraz trzeba poczekać co się wydarzy. Przesadzanie rośliny to dodatkowy szok.

Mateusz12345 

Wysłany: 2015-01-28, 15:16   

Skierniewicka prosciej ukorzenic :)

GrzegorzRZ 

Wysłany: 2015-01-28, 15:56   

Juz raz probowalem ukorzenic w wilgotnym piaskuale nic z tego nie wyszlo , roslinka zbrazowiala i poszla w kosz. Szczepic jeszcze nic nigdy nie szczepilem wiec z czystej ciekawosci sprobowalem. Poza tym zanim urosnie korzen to trzeba sporo czasu czekac a tu gdyby sie udalo to korznie by juz byly. :)

Matt 

Wysłany: 2015-01-29, 22:31   

skierniewickie łatwo się ukorzeniają w zwykłej- uniwersalnej ziemi. Najprostsza z cytryn do ukorzeniania, ale rozumiem twoją ciekawość do szczepień. Sam na początek zaszczepiłem- z powodzeniem- na pestkowcu skierniewicką, potem eksperymentowałem z innymi cytrusami w szczepieniach.

Andrzej81 

Wysłany: 2016-04-19, 19:36   

udało się? :shock:

Odpowiedz do tematu