FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Grapefruity_Ivanka
Autor Wiadomość
Ivanka 

Wysłany: 2016-06-09, 14:48   Grapefruity_Ivanka

Przedstawiam jeszcze resztę mojej ekipy - 2 grapefruity, również pestkowe dziczki. Tym razem na 100% pesteczka z grapefruita, polowałam na wielozarodkową pestkę ;)

Polowanie się udało, grapefruity ze zdjęcia to bliźniaki z jednej pesteczki. Mają już 2 lata

Do pewnego momentu rosły sobie faktycznie jak bliźniaki :)

Od wiosny stoją w szklarni, a zimą w południowym pokoju przy samej szybie. jak wykiełkowały to chyba za szybko je przesadziłam do zbyt dużej doniczki, bo przez te dwa lata nie urosły za bardzo, a mają gruby korzeń. Ten wyższy ma coś kolo 18cm i jest silniejszy. Drugi kaprysi ciągle i zimą chciał już zakończyć swój żywot - zgubił wszystkie listki i cały pieniek główny zasechł. Ale ja bardzo cierpliwa jestem, nie wyrzuciłam go :) Wiosną powędrowały oba do szklarni i ładnie odbił, a na dodatek zakwitł ;P

tomant 

Wysłany: 2016-06-09, 19:12   

To się nazywa szczęście. Kwiat na takiej małej roślince. <bravo>

Ivanka 

Wysłany: 2016-06-14, 14:41   

Kwiatek się roztworzył i ma aż 7 płatków, a nawet i słupeczek :)

Fajnie to wygląda na takiej mikrej roślince :D

dasha 

Wysłany: 2016-06-14, 15:06   

Cudo prawdziwe !! ! Gratulacje <bravo>

Magda_ 

Wysłany: 2016-06-16, 23:11   

No no, wielkie gratulacje <super> <bravo> Widok niecodzienny, nie tylko malutka siewczka, ale i żeński kwiatek! Tylko pozazdrościć :)

Ivanka 

Wysłany: 2016-06-19, 21:23   

Płatki opadły i wygląda na to, że zawiązał się mały grejpfrucik :)

Hmm, hmm - i co tu teraz zrobić? Czekać aż samoczynnie odpadnie, czy oberwać i nie pozwolić na obciążanie roślinki? Roślinka jest zbyt mikra na utrzymanie owoca, a zimą prawie zakończyła swój żywot. Całe drzewko obumarło, a ta kwitnąca gałązeczka to boczna odbitka od korzenia.

Magda_ 

Wysłany: 2016-06-20, 21:51   

Ja bym zostawiła, natura jest mądra i sama sobie poradzi :) Ten kwiatek był żeński, a to oznaczało, że w środku jest już zawiązek owocka. Wcześniej czy później sam opadnie, więc obserwuj, rób zdjęcia, będzie pamiątka.
Takie drobinki najtrudniej zimą utrzymać przy życiu, wiem coś na ten temat :(

tomant 

Wysłany: 2016-06-20, 22:11   

A nie można roślinki trochę oszukać i zostawić na zimę w domu, na parapecie nad kaloryferem? Zrobić jej takie dłuższe lato ;) . Podlewać jak latem, doświetlać wieczorem i w ogóle udawać że są wakacje?

Ivanka 

Wysłany: 2016-07-14, 14:03   

Zdecydowałam nie ruszać owocka i faktycznie - mądry grejprfrucik zdecydował, że jest jeszcze za mały na wychowanie owocka i najpierw trzeba ,,zrobić masę" <lol> Owocek wisiał maks. jakieś dwa tygodnie i samoczynnie odpadł.

Tymczasem ,,brat bliźniak" również sobie rośnie. Służy im pobyt w szklarni i tegoroczne lato.

A co do zimowania, natknęłam się na allegro na taką ofertę

Żaróweczka kusi ceną i praktycznością (wystarczy tylko wkręcić do zwykłej lampki biurkowej). Dla takich małych roślinek wydaje mi się w sam raz, ale słabo znam się jeszcze w temacie doświetlania ;)

Magda_ 

Wysłany: 2016-07-14, 17:28   

Mam żarówkę też z tej serii, ale inną. 2 sztuki załatwiły mi problem zimowania wszystkich moich cytrusów :)

Painkiler 

Wysłany: 2016-07-14, 20:00   

Bardzo drogie są te kompakty na allegro - na roraima.pl jako przykład podam są o połowę tańsze :) , a samemu zamawiając z aliexpress płacimy 8-12zł w zależności od wersji

Odpowiedz do tematu