FAQFAQ  SzukajSzukaj ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
mój laur - mommy_b
Autor Wiadomość
mommy_b 

Wysłany: 2008-12-06, 12:24   mój laur - mommy_b

A oto mój laur, jeszcze malutki, bo na wiosnę był kupowany, ale urośnie. Wpierw był w formie krzaczastej, ale dzięki artykułowi na tej stronie jak wyprowadzić cytrusa na formę pienną zrobiłam tak samo z moim laurem. Zastanawiam się tylko jak wysoki pieniek mu formować.
Wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/pok...0fd5f89f40.html
A wyglądał tak:
http://www.fotosik.pl/pok...8e6c1b9c09.html

oloix 

Wysłany: 2008-12-06, 12:38   

A można wiedzieć gdzie kupiłaś ?
Laur wygląda ślicznie

mommy_b 

Wysłany: 2008-12-06, 12:49   

Jak jeżdżę do rodziców, zawsze zachodzę do ogrodniczego obok, gdzie mają właśnie czasem jakieś ciekawostki lub sprowadzają jak nie ma u nich. Poza tym jest na prawdę fachowa i miła obsługa. Mieli sadzonki na prawdę tanio, ale ile dokładnie to nie pamiętam, wiem, że żałowałam, że nie wzięłam dwóch. Ale próbuję ukorzenić te sadzonki co zostały po formowaniu (podobno teraz jest najlepszy czas na pobieranie sadzonek z wawrzynu).

Czarodziej
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-16, 19:08   

Wyprowadziłbym go w górę na Twoim miejscu usuwając te dolne gałązki a jak podrośnie i zgrubieje pień dopiero zacząłbym go krzewić na ładną koronę. Popatrz na temat Tonka jak to ciekawie wygląda. :wink:

Radek 

Wysłany: 2009-01-16, 19:12   

Bardzo ładna roślinka, proponuję Ci to samo co Czarodziej.

mommy_b 

Wysłany: 2009-01-17, 14:44   

Jakiś miesiąc temu właśnie tak zrobiłam, zastanawiałam się tylko kiedy zacząć obrywać jej dolne liście i czy na na razie w ogóle obrywać i kiedy kształtować koronę.

A wygląda tak

Postaram się niebawem wstawić lepsze zdjęcie

Czarodziej
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-17, 18:26   

Liści narazie nie obrywaj a koronę kiedy kształtować - to zależy na jakiej wysokości chcesz zacząć krzewić roślinę. Ja bym podciągnął go jeszcze z 20-30 cm w górę i dopiero zaczął kształtowanie. :wink:

mommy_b 

Wysłany: 2009-01-21, 14:59   

Wyraźniejsze zdjęcie

michalk 

Wysłany: 2009-01-21, 17:05   

fajna roślina....na wiosnę zaczynam hodowlę

mommy_b 

Wysłany: 2009-05-20, 10:38   

Ukorzeniony laur, który ukorzeniał się od jesieni, a korzenie pokazały się jakiś miesiąc temu :lol:

lidka 

Wysłany: 2009-05-20, 21:38   

To faktycznie długo, ale Tobie się udało a mój mnie nie zaszczycił korzonkami :evil: i poszedł na kompost.Zastanawiam się czy teraz jest dobry czas na podjecie kolejnej próby.

mommy_b 

Wysłany: 2009-05-21, 06:20   

Pewna pani z ogrodniczego mówiła, że podobno najlepszy czas na ukorzenianie lauru to jesień. Ja tak zrobiłam i czekałam na prawdę długo. Ale na chłopski rozum myślę, że teraz miałby chyba lepsze warunki do ukorzenienia się. U mnie stoją jeszcze dwie sztuki, w tym samym czasie ukorzenione, ale na razie nic nie wypuszczają, a zielone są. Najbardziej jednak ciekawił mnie jeden pęd, który stał w wodzie kilka miesięcy i nie wypuścił korzeni, ale był cały czas zielony :shock:

mommy_b 

Wysłany: 2009-07-30, 12:41   

Laur zawziął się chyba bo nie chce rosnąć w górę, tylko wciąż wypuszcza pędy z dołu. Przestałam już je obrywać bo ile można. Zostawię więc go jeszcze tak, i za rok znowu spróbuję go naprostować.

mommy_b 

Wysłany: 2010-05-10, 08:16   

Laur uparł się wyglądać jak krzak, więc niech mu będzie. Może uda mi się kiedyś z niego zrobić kulę :roll: :lol: . Ale to odległe marzenie, no i czy mi nie będzie szkoda go ciąć :lol: Zimę spędził w ciemnym dość chłodnym korytarzu i co najlepsze, przetrwał zgubiwszy tylko kilka listków od przesuszenia. Wyszedł z nory dopiero dwa dni temu ;) , żeby przypomniał sobie jak słoneczko wygląda :lol:

Magda_ 

Wysłany: 2010-05-10, 10:01   

Biedny laur, tyle czasu w ciemnicy, a tu taka piękna pogoda... była. Bez względu na to czy drzewko, czy kula, to bez radykalnego cięcia się nie obejdzie i chyba im szybciej, tym lepiej :roll:

Odpowiedz do tematu